PRaktykuj za granicą – jeszcze tylko miesiąc!

Tylko do końca marca, przyjmowane będą zgłoszenia do VII edycji konkursu PRaktykuj za granicą. Interesujący się PR-em i komunikacją społeczną studenci powinni jak najszybciej odwiedzić stronę http://www.instytut.com.pl/harmonogram2010, gdzie znajdą wszystkie informacje o konkursie.

Głównymi nagrodami dla twórców najlepszych strategii komunikacyjnych dla Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?” są staże w Londynie oraz Brukseli w agencjach PR: Fleishman-Hillard, Hill&Knowlton oraz LEWIS PR.

Konkurs PRaktykuj za granicą polega na opracowaniu strategii komunikacji dla jednego z trzech tematów wiążących się z działaniami Fundacji „Akogo?” Ewy Błaszczyk. Aby wziąć udział w konkursie, należy do końca marca wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie http://www.instytut.com.pl/zgloszenie_do_konkursu. Po zarejestrowaniu się na stronie każdy uczestnik otrzyma informacje o wymaganiach stawianych pracom oraz o parametrach technicznych, które każdy projekt strategii musi spełnić. Do 31 marca zarejestrowani uczestnicy konkursu powinni przygotować i przesłać projekt pracy konkursowej. Nadesłane prace oceni jury i wybierze 15 najlepszych projektów, których autorzy w II etapie stworzą pełne strategie konkursowe. W finałowej części – podczas prezentacji multimedialnej – ocenione zostaną zdolności komunikacyjne kandydatów, a zwłaszcza styl prezentowania pomysłów i ich sugestywność.

 

Na najlepszych uczestników konkursu czekają trzy zagraniczne staże w biurach międzynarodowych agencji PR. Zwycięzca w nagrodę otrzyma możliwość odbycia praktyki w agencji Fleishman-Hillard w Londynie. Laureaci II i III miejsca będą zdobywali doświadczenie w Brukseli w biurze Hill&Knowlton oraz w Londynie w agencji LEWIS PR. Przeloty do miejsc odbywania staży ufundowały linie lotnicze LOT. Ponadto wybranej trójce zostaną przekazane programy komputerowe ufundowane przez Microsoft oraz roczne prenumeraty magazynu „Brief”.

 

Konkurs Instytutu Monitorowania Mediów wspierają: Amnesty International, SBK Profil, Image Group oraz biura AEGEE Białystok, Gdański, Kraków, Lublin, Poznań, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra. Patronatem medialnym projekt objęły: PRoto.pl, Planeta FM, ?Dlaczego, dlaczego.com.pl, kariera.com.pl, SEMESTR, Gazeta Studencka oraz portal dlaStudenta.pl. Patronami merytorycznymi są: PSPR oraz ZFPR.