Dyktando Uniwersyteckie

Przypomnij sobie, kiedy ostatni raz sprawdzałeś swoje ortograficzne zdolności? Teraz masz szansę! 24 marca na chwilę znowu zamienimy się w uczniów poddających ocenie swoje umiejętności!

plakat dyktando

Dyktando Uniwersyteckie „Złap Byki Za Rogi” to impreza organizowana przez Europejskie Forum Studentów AEGEE Zielona Góra. W tym roku jest już to piąta edycja tego wydarzenia. Podczas dyktanda studenci oraz pracownicy naukowi Uniwersytetu Zielonogórskiego mogą sprawdzić swoje ortograficzne zdolności. Co roku nasze dyktando cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród studentów, jak i pracowników uniwersytetu, a także zielonogórskich mediów. Treść dyktand specjalnie dla nas układa znany językoznawca z naszej uczelni, prof. Marian Bugajski. „Złap Byki Za Rogi” to świetna zabawa oraz możliwość sprawdzenia samego siebie. Dodajmy jeszcze, że uczestnicy dyktanda otrzymają zwolnienie z zajęć.

Wszystkich, którzy nie boją się trudnych słówek i chcą zmierzyć się ze sobą w tym konkursie zapraszamy 24 marca o godz. 11:30 do sali nr 8 (Campus B). Dla najlepszych są cenne nagrody ufundowane przez naszych sponsorów, m.in. PWN oraz restaurację Sphinx! Zatem…zapraszamy