Dzień Wolontariatu: zbiórka darów oraz warsztaty z pomocy przedmedycznej

Grupa robocza „Charity’” Europejskiego Forum Studentów AEGEE rozpoczęła swoją działalność pełną gębą! W dniach 5-7 grudnia 2012 roku na Uniwersytecie Zielonogórskim organizujemy Dni Wolontariatu. Partnerem naszych dzialań jest Caritas Zielona Góra.

ulotka charity

Plan tego wydarzenia jest dość zróżnicowany. Opieramy się na zbiórce dla dzieci ze Specjalistycznego Ośrodka w Żaganiu oraz dla zielonogórskiego schroniska dla zwierząt. Naszych wolontariuszy będzie można spotkać w dniach 5-7 grudnia 2012r. w godzinach od 9.00-14.00 na stołówce Wydziału Mechanicznego (campus A) oraz w budynku A-16 (campus B), gdzie będzie można zostawić dary. 6. grudnia w Auli C (campus B) odbędzie sie seminarium dotyczace wolontariatu i i jego różnych form,  następnie część teoretyczna warsztatów z pierwszej pomocy, a dalej jej praktyczna część. Każdy, kto chce wziąć udział w warsztatch musi najpierw wypełnić ankietę. ANKIETA

Plan Dni Wolontariatu:

środa-piątek (5-7 grudnia) : zbiórka darów dla schroniska dla zwierząt w Zielonej Górze+ dla dzieci ze Specjalistycznego Ośrodka w Żaganiu. Dary można oddać w tych dniach w hallu główym A-16 oraz na stołówce Wydziału Mechanicznego (A-11)

czwartek (6 grudnia) w budynku A – 16 w auli C odbędzie się:

  • 11:00 – seminarium dotyczące Wolontariatu
  • 12:30 – część teoretyczna warsztatów z pierwszej pomocy
  • 13:30 – część praktyczna warsztatów z pierwszej pomocy

Dni Wolontariatu mają pokazać studentom jak wiele można dać innym przy niewielkim nakładzie pracy. Zachęcamy do wzięcia udziału i podzielenia sie sobą z innymi!

Dołączcie do wydarzenia na facebooku! TUTAJ