European School znów w Zielonej Górze

Każdy student jest chyba w stanie zauważyć coraz częstrze pojawianie się nazwy AEGEE na Uniwersytecie Zielonogórskim. Rozwój jaki przyniosły ostatnie lata tej organizacji spowodował coraz więcej apetytu na nowe cele i doświadczenia.

Dzięki uporowi i konsekwętnemu dążeniu to tych właśnie celów, AEGEE-Zielona Góra otrzymało nobilitację w postaci zorganizowania najwyższego w hierarhii szkolenia w Europie pt.: Human Resources European School. Ostatni raz nasz oddział lokalny dostąpił tego zaszczytu w 2004 roku. Tym razem tematyką będzie Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Projekt planowany jest dla grupy 25 uczestników z całej Europy.

Bazę merytoryczną na najwyższym poziomie zapewnią trenerzy z AEGEE Academy – organu AEGEE-Europe, który zrzecza elitę europejskich szkoleniowców. Nie mały udział w staraniu się o przyznanie tego szkolenia miała Katarzyna Załucka – aktualnie Vice-prezydent AEGEE-Zielona Góra, która zajęła się całą logistyką i wstępnym zarysem projektu. Można śmiało powiedzieć, że dzięki temu Uniwersytet Zielonogórski zostanie o wiele bardziej zauważany na akademickiej mapie Europy i o wiele bardziej zaczną się z nim liczyć inne ważne ośrodki akademickie.