Kolejne Dyktando za nami!

„Nie była to, jakośmy (jako-śmy) rzekli, jakaś superbryka typu alfa romeo, ani też hiperwypasiony mercedes, ani nawet nie najnowszy model dacii czy byle jakiej renówki.

Bylibyśmy też ze wszech miar przesadzili, jeślibyśmy się w tym modelu doszukiwali jakichkolwiek cech takich nieeuropejskich marek, jak Mitsubishi, Hyundai czy zgoła poczciwe Daewoo, bo cóż można kupić za pieniądze zdobyte

Czy to wyrwany cytat z pamiętnika ówczesnego poety, który odwiedził giełdę samochodową? Otóż nie. To część Dyktanda Uniwersyteckiego „Złap byki za rogi”.

Ósma edycja dyktanda już za nami. Po raz kolejny studenci oraz pracownicy Uniwersytetu zjawili się licznie, żeby zmierzyć się z tekstem, którego twórcą jest, jak co roku, prof. dr hab. Marian Bugajski. Dzięki współpracy z radiem Index, które nadawało całe wydarzenie na żywo, również osoby siedzące w domu mogły stawić czoła zawiłościom języka polskiego. Choć według laureatów tegoroczne dyktando było łatwiejsze niż w poprzednich latach, to i tak rekordziści mieli po 48 błędów.

W tym roku Mistrzem Ortografii został Andrzej Wyrzykowski, student instytutu filologii germańskiej, który popełnił tylko 4 błędy. Drugie miejsce zdobyła Kinga Mazur (z liczbą 6 błędów), zaś kolejne miejsce na podium zajęła Aleksandra Pietruszewska (7 błędów).

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy, wszystkim studentom dziękujemy z przybycie i zapraszamy za rok!